Вікно Життя у Івано-Франківську

182023У Франківську при храмі Святих Кирила і Методія відбувся з’їзд рухівців всієї країни, у рамках якого за ідеєю ГО «Івано-Франківський християнський рух за життя» відкрили “Вікно життя”.

Тож у Франківську зустрілися більш як півсотні представників рухів з багатьох міст України, ті які мали змогу поділитися досвідом роботи в цій ділянці та обговорити спільні труднощі в захисті життя в Україні, два архиєреї, вісім священиків та кілька сестер монахинь.

“У з’їзді бачили потребу почати гуртуватися, щоб працювати і служити спільно. Наша ГО «Івано-Франківський рух за життя» виявила бажання зібрати тих осіб, які в нашій Батьківщині сприяють молитвою, словом і ділом захисту зачатих дітей, які ще не народилися… Думаємо, що таких людей є дуже багато, бо кожен у міру своїх можливостей, бажань і здатностей поширює ці цінності у своїх середовищах, тому ми не претендували на можливість віднайти та зібрати всіх. – пишуть на сайті УГКЦ.

На зустрічі говорили про життя та його захист від моменту зачаття аж до природної смерті. Також обговорили і узаконене дітовбивство на нашій Батьківщині і всі наслідки, які воно тягне за собою.

Проповідь під час Літургії з благословення Митрополита Володимира виголосив о. Йосафат Бойко, член Руху, який пригадав слова святої Матері Терези з Калькутти, актуальні в наші дні для українців: «Найбільшу загрозу для миру на землі представляє аборт. Якщо ми здатні знищити життя, що дає нам Бог, якщо мати здатна стати катом для власних дітей, чи існує сенс говорити про інші вбивства і війни у світі? Сьогодні люди не люблять одне одного, і саме тут — джерело загрози для миру. Аборт — це зачаток зла на землі…».

Потім всі присутні вирушили до містечка Милосердя Святого Миколая, в приміщенні якого відбулося освячення «Вікна життя».

Після обіду владика Дмитро (Григорак) розпочав конференції.

П. Петро Гусак, кандидат філософських наук, доктор філософії, науковий працівник Інституту родини та подружнього життя УКУ, наголосив на необхідності існування такого «РУХУ ЗА ЖИТТЯ». А п. Геня Самборська, голова Всеукраїнського благодійного фонду «За гідність людини» представила проблему і потребу боротьби за удосконалення та зміну законодавства у цій ділянці.

О. Ігор Онищук, доктор філософії, кандидат юридичних наук та референт Патріаршої курії у справах зв’язків УГКЦ з органами державної влади висвітлив тему «Правові гарантії захисту життя дитини до народження з точки зору міжнародних та українських нормативно-правових актів».

А лікар гінеколог зі Львова п. Зореслава Городенчук розказала всім присутнім про так звані «напротехнології» – надію для бездітного подружжя.

Результатом зустрічі стало також і рішення створити Координаційну раду, завданням якої має бути збір інформації про такі організації в Україні, а також і про різні можливості співпраці.

http://franyk.com/fullnews/182023