Голос Бога Отця за 26 січня 2014р. Третя звичайна неділя

Голос Бога Отця

Недільний вісник

Парафії Бога Отця Милосердного м. Запоріжжя

26 січня 2014р . Третя звичайна неділя

Євангеліє – це добра новина. Ми можемо в цьому переконатися, якщо відкриємося на Його дію, коли приймаємо Слово Бога і дозволяємо діяти Богу в нас. Ісус чекає нашого навернення. Чекає зміни в нашому житті, бо кожного з нас бажає зробити повним, добрим і Божим людиною. У сьогоднішньому Євангелії (Матвій 4, 12-23) Ісус звертається до нас словами: «…Покайтеся, бо наблизилось Царство Небесне».

Справжня глибока сповідь – це навернення людини. Як казав один святий: «Кожна сповідь – це моє нове навернення».

Сьогоднішній номер «Голосу Бога Отця» ми присвячуємо Таїнству Покаяння і Примирення, яке є таїнством зцілення.

Таїнство Покаяння також називається Таїнством Примирення, прощення, навернення та сповіді.

Хто встановив Таїнство Покаяння?

Таїнство Покаяння встановив Сам Ісус, коли Він з’явився в день Пасхи своїм апостолам і сказав їм: «Прийміть Духа Святого! Кому відпустите гріхи – відпустяться їм, кому ж затримаєте – затримаються» (Іоанн 20, 22-23). Ніде Ісус не висловив, що відбувається в Таїнстві покаяння краще , ніж у Притчі про блудного сина: ми помиляємося, губимося, втрачаємо всі сили, однак Батько чекає нас з великою, воістину безмірною тугою. Він прощає нас, якщо ми повертаємося. Сповідь – це моє повернення до Бога Отця. Він знову приймає нас, прощаючи гріх. Сам Ісус прощав багатьом людям їх гріхи; це було для Нього важливіше, ніж творити чудеса. Ісус бачив у цьому велике знамення настання Царства Божого. Силу Святого Духа, якою Ісус прощав гріхи, Він передав Своїм апостолам. Коли ми йдемо і сповідаємося священику, ми падаємо в обійми Небесного Отця.

Хто може прощати гріхи?

Прощати гріхи владою, отриманою від Ісуса, можуть єпископи і священики.

Що готує людину до сповіді?

Щоб глибоко пережити Таїнство сповіді, маємо допомогу у вигляді п’яти умов:

1. Випробування совісті. Переглядаємо все своє життя і згадуємо про всі падіннях – легких і важких. Допомагає в цьому блокнотик, в який можемо собі записати гріхи. Щоб під час сповіді не хвилюватися, що можна щось забути. Необхідно робити собі короткий іспит сумління кожен день перед сном, переглядаючи день, який закінчується.

2. Каяття у гріхах. Дуже важливим моментом до сповіді, є необхідність порушити в собі, в своєму серці, жаль, каяття в гріхах. Кожним гріхом я образив Бога і заподіяв шкоду собі, моїм ближнім братам і сестрам і, навіть, вся природа відчула деструктивну дію зла, яке я зробив. Ісуса розіп’яли цвяхи моїх гріхів.

3. Постанова, намір більше не грішити. Все, що в моїх силах, я повинен зробити, щоб не повторити гріхів. Саме через цю умову не можуть сповідатися пари, які живуть без вінчання, оскільки знаходяться в постійній обстановці гріха. Навіть теоретично вони не можуть сказати: «Обіцяю більше не грішити».

4. Щира сповідь. Найголовніше, під час сповіді озвучити конкретно, без прикрас і самовиправдання, всі гріхи. Важкі гріхи перераховуємо і за кількістю – скільки разів. Повсякденні гріхи перераховуємо в загальній формі. Необхідно в молитві попросити у Бога про дар відваги і мужності у визнанні в гріхах. Захований, хоча б один гріх, робить всю сповідь недійсною. Дуже допомагає нам у цьому «шпаргалка».

5. Задоволення Бога і ближнього. Дуже уважно слухаємо настанови священика, а особливо, те, що стосується епітимії (покарання). Епітимію – покуту, потрібно виконати в такому обсязі і в такий час, як призначив нам священик. Якщо ми когось образили або щось вкрали, повинні до або після сповіді виправити нашу помилку. Потрібно віддати або підкинути те, що було вкрадено або грошима вирівняти борг. Потрібно попросити прощення у людей, яких ми сильно образили. Якщо комусь зіпсували добре ім’я, потрібно в міру можливостей, попрацювати над відновленням іміджу цієї людини. Цей гріх дуже складно виправити і на це іноді йде багато часу.

Як часто потрібно сповідатися?

У нормальних умовах християнин повинен сповідатися один раз на місяць. Якщо скоїв тяжкий гріх, щоб мати можливість приступати до Причастя, повинен сповідатися відразу, не чекаючи, коли пройде місяць. Якщо немає постійного священика, християнин повинен мінімум один раз на рік знайти сповідника, щоб отримати прощення гріхів і, особливо в Великодній час, причаститися. У радянські часи католики Казахстану, Сибіру один раз на рік, під час відпусток, їхали до Литви, України, щоб знайти священика, сповідатися, причаститися, виконуючи цим одну із Заповідей Церкви.

Чи може священик розповідати іншим про те, що дізнався на сповіді?

Ні, ні за яких обставин. Таємниця сповіді безумовна. Є священики, які зазнали через це тортури і пішли на смерть. Тому можна абсолютно відкрито сповідатися і з повним спокоєм довіритися священику, чия єдина задача в цей момент – бути «вухом Божим».

Після падіння зараз же вставайте!

Не дозволяйте ні на мить гріху оселитися в серці (Арсський Кюре)

Парафіяльні оголошення.

Порядок Служб в будні дні: о 8.00 і о 18.00. У неділю Святі Літургії о 8.30 (українською в Храмі і англійською в каплиці), об 11.00 (російською), о 18.00 (російською).

На цьому тижні перша субота місяця.

28 січня – спогади Фоми Аквінського; 31 січня – св. Івана Боско.

2 лютого, в неділю, Свято Стрітення Господнього або Матері Божої Громничної. У цей день освячуємо сретенські (громничні ) свічки, які запалюються в складних ситуаціях нашого життя.

Дякуємо за пожертви і продукти під час душпастирських візитів.