Голос Бога Отця
Недільний вісник
Парафії Бога Отця Милосердного м. Запоріжжя
12 січня 2014, Хрещення Господнє
Сьогоднішнє свято відкриває нам таємницю відродження для нового життя в Бозі. Ісус, будучи непорочним – безгрішним Агнцем, не потребує хрищення Іоанового, але наполягає, щоб Предтеча Його охрестив. Ісус – наш Добрий Пастир, робить все для нас і заради нас. Він прийшов у цей світ, щоб віддати Своє життя заради нашого спасіння. Приймає Хрещення в Йордані для того, щоб вивести нас на шлях єдності з Богом. Коли Ісус Своїми святими ногами входить в Йордан, річка радіє від радості, і, разом з нею, всі ріки світу складають славу Тому, Хто їх створив. А також дякують Богові за те, що їх води служитимуть у омовении душ і тіл людських. Хрещення в Йордані нічого Ісусу не додає, але Його входження в Йордан подарувало освячення нам.
Вода символізує очищення і нове життя. Навіть якщо немає освяченої води, а необхідно охрестити людину (наприклад, в небезпеці смерті), достатньо мати чисту воду з річки або крана, щоб хрещення було дійсним. Це можливо завдяки тому, що Ісус сам освятив води в той день, який сьогодні святково згадуємо.
Унаслідок сьогоднішнього свята, потрібно і нам замислитися над нашим хрещенням.
Що таке Хрещення?
Хрещення – це шлях з царства смерті в Життя; врата в Церкву і початок неминущої єдності з Богом. Хрещення – це основоположне Таїнство і умова для прийняття будь-якого іншого Таїнства. Якби виявилося, що людина неправильно охрещена, то недійсні і всі інші його Таїнства. Останнім часом багато людей звертаються до священиків із проханням про умовне Хрещення. Наприклад: охрестила бабуся дитиною в селі, використовуючи вільну хрещальну формулу своїми словами. Це викликає великий сумнів у дійсності хрещення. Інший випадок : батюшка одночасно хрестив кількох дітей і користувався єдиною формулою для всіх, кажучи: «Я вас всіх хрещу во ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа ». І окропив усіх свяченою водою . І в одному, і іншому випадку Хрещення не відбулося. Це дуже важливий момент! Я повинен бути впевнений, що я християнин, і мене дійсно охрестили. Якщо виникають сумніви в правильності мого Хрещення, я повинен бути зацікавленим, щоб попросити Церкву про умовне Хрещенні. І якщо перше Хрещення було недійсним, то я охрещений під час умовного Водохреща. Християни хрестять також маленьких дітей, бо діти приходять у цей світ з первородним гріхом, від якого звільняє нас тільки Таїнство Хрещення. Хрещення – це благодать, незаслужений дар Бога, Який приймає нас без причини. Хрещення дітей передбачає, що батьки – християни виховають хрещеного у вірі.
«Спаса Бога, який хоче, щоб усі люди спаслися і прийшли до розуміння правди» (1 Тим 2,4).
Хто може хрестити?
Звичайним служителем Таїнства Хрещення є єпископ, священик чи диякон. У разі необхідності будь-який християнин і навіть будь-яка людина може хрестити, наливши воду на голову охрещуваного і вимовляючи хрещальну формулу: «Я хрещу тебе в ім’я Отця і Сина і Святого Духа».
Чи дійсно Хрещення – це єдиний шлях до порятунку?
Для всіх, хто прийняв Євангеліє і чув, що Христос «Шлях і Істина і Життя», Хрещення є єдиним шляхом до Бога і спасіння. Разом з тим, правда і те, що Христос умер за всіх людей. Тому знаходять порятунок і всі ті люди, які не мали можливості дійсно пізнати Христа і віру, але які щирим серцем шукали Бога і жили по совісті. Так зване «Хрещення бажання».
Що відбувається в результаті Хрещення?
У Хрещенні ми стаємо членами Тіла Христового, братами і сестрами нашого Спасителя і дітьми Божими. Ми звільняємося від гріха і від влади смерті. З цього моменту ми призначені для життя в радості врятованих. Папа Бенедикт XVI говорить: «Наше життя належить Христу, а вже не нам самим» .
Що означає отримання імені в Хрещенні?
Через ім’я, яке ми отримуємо в Хрещенні, Бог говорить нам: «прикликав тебе твоїм ім’ям, ти – Мій!» ( Іс.43 , 1). Бог знає мене, Він каже мені «Так» і приймає мене назавжди в моїй неповторною унікальності.
Чому при хрещенні слід вибирати імена святих?
Кращих прикладів, ніж святі, не існує, і кращих помічників також немає. Коли мій покровитель – святий, то у мене є друг, який знаходиться поряд з Богом.
Які обов’язки хрещених батьків?
Головним обов’язком хрещених батьків є турбота про духовне зростання в Божій благодаті хрещеника. Хрещений повинен молитися за свого хрещеника і цікавитися, якою мірою батьки сприяють духовному розвитку дитини.
Якого хресного батьки повинні підібрати своїй дитині?
Не можна розраховувати, в першу чергу, на матеріальну допомогу від хресного. Такий підхід показує нерозуміння того, чим є таїнство Хрещення. Очікування подарунків від хресного для своєї дитини позначає відсутність розуміння, що в житті є головне, а також відсутність християнської культури. Хресний опікує і збагачує дитини духовно. Добрий хрещений – не багата людина, а справжній, що молиться християнин.
«Істинно, істинно кажу тобі: Коли хтось не вродиться з води та Духа, не спроможен увійти в Царство Боже» (Ін 3,5)
Парафіяльні оголошення.
Порядок Служб в будні дні: о 8.00 і о 18.00. У неділю Святі Літургії о 8.30 (українською в Храмі і англійською в каплиці), об 11.00 (російською) і о 18.00 (російською).
- З 18 січня починається тиждень молитов про об’єднання всіх християн.
- Сьогодні закінчується Різдвяний час, хоча колядки співаємо до 2 лютого.
- Продовжуємо записуватися на душпастирський візит особисто у священика , якого хотіли б запросити. Бажано, щоб ялинка в будинку стояла до цього візиту.
- Катехизація для дорослих, готуються до Таїнств, по неділях о 9.45 в каплиці .
- Катехизація дітей – по неділях о 9.45 в навчальних класах в парафіяльному будинку .
- Дякуємо за допомогу в підтриманні чистоти в Храмі, а також за Ваші пожертви на утримання святині, за продукти на стіл священикам і квіти до вівтаря.
Дякуємо Богові за дар нашого Хрещення, за наших хресних і пам’ятаємо про хрещеників.