Голос Бога Отця, 12 січня 2014р., Хрещення Господнє

Голос Бога Отця

Недільний вісник

Парафії Бога Отця Милосердного м. Запоріжжя

12 січня 2014, Хрещення Господнє

Сьогоднішнє свято відкриває нам таємницю відродження для нового життя в Бозі. Ісус, будучи непорочним – безгрішним Агнцем, не потребує хрищення Іоанового, але наполягає, щоб Предтеча Його охрестив. Ісус – наш Добрий Пастир, робить все для нас і заради нас. Він прийшов у цей світ, щоб віддати Своє життя заради нашого спасіння. Приймає Хрещення в Йордані для того, щоб вивести нас на шлях єдності з Богом. Коли Ісус Своїми святими ногами входить в Йордан, річка радіє від радості, і, разом з нею, всі ріки світу складають славу Тому, Хто їх створив. А також дякують Богові за те, що їх води служитимуть у омовении душ і тіл людських. Хрещення в Йордані нічого Ісусу не додає, але Його входження в Йордан подарувало освячення нам.

Вода символізує очищення і нове життя. Навіть якщо немає освяченої води, а необхідно охрестити людину (наприклад, в небезпеці смерті), достатньо мати чисту воду з річки або крана, щоб хрещення було дійсним. Це можливо завдяки тому, що Ісус сам освятив води в той день, який сьогодні святково згадуємо.

Унаслідок сьогоднішнього свята, потрібно і нам замислитися над нашим хрещенням.

Що таке Хрещення?

Хрещення – це шлях з царства смерті в Життя; врата в Церкву і початок неминущої єдності з Богом. Хрещення – це основоположне Таїнство і умова для прийняття будь-якого іншого Таїнства. Якби виявилося, що людина неправильно охрещена, то недійсні і всі інші його Таїнства. Останнім часом багато людей звертаються до священиків із проханням про умовне Хрещення. Наприклад: охрестила бабуся дитиною в селі, використовуючи вільну хрещальну формулу своїми словами. Це викликає великий сумнів у дійсності хрещення. Інший випадок : батюшка одночасно хрестив кількох дітей і користувався єдиною формулою для всіх, кажучи: «Я вас всіх хрещу во ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа ». І окропив усіх свяченою водою . І в одному, і іншому випадку Хрещення не відбулося. Це дуже важливий момент! Я повинен бути впевнений, що я християнин, і мене дійсно охрестили. Якщо виникають сумніви в правильності мого Хрещення, я повинен бути зацікавленим, щоб попросити Церкву про умовне Хрещенні. І якщо перше Хрещення було недійсним, то я охрещений під час умовного Водохреща. Християни хрестять також маленьких дітей, бо діти приходять у цей світ з первородним гріхом, від якого звільняє нас тільки Таїнство Хрещення. Хрещення – це благодать, незаслужений дар Бога, Який приймає нас без причини. Хрещення дітей передбачає, що батьки – християни виховають хрещеного у вірі.

«Спаса Бога, який хоче, щоб усі люди спаслися і прийшли до розуміння правди» (1 Тим 2,4).

Хто може хрестити?

Звичайним служителем Таїнства Хрещення є єпископ, священик чи диякон. У разі необхідності будь-який християнин і навіть будь-яка людина може хрестити, наливши воду на голову охрещуваного і вимовляючи хрещальну формулу: «Я хрещу тебе в ім’я Отця і Сина і Святого Духа».

Чи дійсно Хрещення – це єдиний шлях до порятунку?

Для всіх, хто прийняв Євангеліє і чув, що Христос «Шлях і Істина і Життя», Хрещення є єдиним шляхом до Бога і спасіння. Разом з тим, правда і те, що Христос умер за всіх людей. Тому знаходять порятунок і всі ті люди, які не мали можливості дійсно пізнати Христа і віру, але які щирим серцем шукали Бога і жили по совісті. Так зване «Хрещення бажання».

Що відбувається в результаті Хрещення?

У Хрещенні ми стаємо членами Тіла Христового, братами і сестрами нашого Спасителя і дітьми Божими. Ми звільняємося від гріха і від влади смерті. З цього моменту ми призначені для життя в радості врятованих. Папа Бенедикт XVI говорить: «Наше життя належить Христу, а вже не нам самим» .

Що означає отримання імені в Хрещенні?

Через ім’я, яке ми отримуємо в Хрещенні, Бог говорить нам: «прикликав тебе твоїм ім’ям, ти – Мій!» ( Іс.43 , 1). Бог знає мене, Він каже мені «Так» і приймає мене назавжди в моїй неповторною унікальності.

Чому при хрещенні слід вибирати імена святих?

Кращих прикладів, ніж святі, не існує, і кращих помічників також немає. Коли мій покровитель – святий, то у мене є друг, який знаходиться поряд з Богом.

Які обов’язки хрещених батьків?

Головним обов’язком хрещених батьків є турбота про духовне зростання в Божій благодаті хрещеника. Хрещений повинен молитися за свого хрещеника і цікавитися, якою мірою батьки сприяють духовному розвитку дитини.

Якого хресного батьки повинні підібрати своїй дитині?

Не можна розраховувати, в першу чергу, на матеріальну допомогу від хресного. Такий підхід показує нерозуміння того, чим є таїнство Хрещення. Очікування подарунків від хресного для своєї дитини позначає відсутність розуміння, що в житті є головне, а також відсутність християнської культури. Хресний опікує і збагачує дитини духовно. Добрий хрещений – не багата людина, а справжній, що молиться християнин.

«Істинно, істинно кажу тобі: Коли хтось не вродиться з води та Духа, не спроможен увійти в Царство Боже» (Ін 3,5)

Парафіяльні оголошення.

Порядок Служб в будні дні: о 8.00 і о 18.00. У неділю Святі Літургії о 8.30 (українською в Храмі і англійською в каплиці), об 11.00 (російською) і о 18.00 (російською).

  1. З 18 січня починається тиждень молитов про об’єднання всіх християн.
  2. Сьогодні закінчується Різдвяний час, хоча колядки співаємо до 2 лютого.
  3. Продовжуємо записуватися на душпастирський візит особисто у священика , якого хотіли б запросити. Бажано, щоб ялинка в будинку стояла до цього візиту.
  4. Катехизація для дорослих, готуються до Таїнств, по неділях о 9.45 в каплиці .
  5. Катехизація дітей – по неділях о 9.45 в навчальних класах в парафіяльному будинку .
  6. Дякуємо за допомогу в підтриманні чистоти в Храмі, а також за Ваші пожертви на утримання святині, за продукти на стіл священикам і квіти до вівтаря.

Дякуємо Богові за дар нашого Хрещення, за наших хресних і пам’ятаємо про хрещеників.