Другий день засідання Конференції Єпископату України

IMG_0754

Під Києвом триває засідання Конференції Єпископату України. Зустріч вже добігає кінця, однак ще є багато справ, які необхідно обговорити.

Зустріч розпочалась молитвою Утрені і Святою Месою. Євхаристію очолив ординарій Одесько-Сімферопольської дієцезії владика Броніслав Бернацький. Проповідь виголосив єпископ Віталій Скомаровський, ординарій Луцький. Церква приготувала на сьогодні прекрасний стіл Божого Слова — перше читання описує, так би мовити, Конференцію єпископів ранньої Церкви. Владика підкреслив, що джерелом справжнього щастя, радості і миру в серці — є вміння побачити речі, за які можна подякувати Богу. Запорукою щастя також є послух Божій волі.

IMG 0704

20160428081339 IMG 0720Після сніданку відбулось перше засідання. В рамках засідання відбулась зустріч з директором Католицького Медіа-Центру і Телебачення Віковічного Слова в Україні отцем Дієго Саєз Мартіном ОМІ. Від сьогодні він є заступником речника Конференції Єпископату України (єпископа Віталія Скомаровського) і координатором роботи дієцезіальних ЗМІ. «Для мене це було несподіванкою… Сподіваюсь, що я зможу служити Римсько-Католицькій Церкві в Україні. Прошу також всіх молитися за мене. Бо у цьому всьому покладаюсь на Божу благодать», — зазначив отець Дієго Саєз Мартін ОМІ. Серед обов’язків заступника речника — надання інформації людям про життя Католицької Церкви, зокрема Єпископату, допомога речнику у налагодженні контакту зі світськими ЗМІ.

20160428092500 IMG 0762 1

Архієпископ Мечислав висловив свою радість з приводу нового призначення і відзначив, що Конференція єпископів також попросила Католицький Медіа-Центр працювати над створенням нового католицького друкованого засобу масової інформації (формат видання ще точно не визначений).

Крім того, на зустріч з єпископами прибули отці-паллотини — отець Станіслав Фірут та отець Вальдемар Павелець. Їх доповідь була присвячена приготуванню до сотої річниці Фатімських об’явлень. Серед пропозицій святкування ювілею: проголошення 2017 — Роком Фатімським, паломництво фігури Фатімської Богородиці у першу суботу місяця катедральними храмами, катехези про фатімське послання для різних вікових груп, визначення ювілейних храмів, підготовка конкурсу про Фатіму. Отці-паллотини також у червні наступного року переживатимуть консекрацію храму у Довбиші, на цю подію запрошені усі єпископи, в рамках святкування також відбудеться Акт присвячення України Непорочному Серцю Марії.

IMG 0750

20160428092125 IMG 0756

Під час засідання Голова Літургійної комісії представив збірку Psalite Deo, нотна збірка для органістів, а також Християнський пісенник, який можна придбати у Католицькому Медіа-Центрі. Під час зустрічі обговорювалось питання на якому папері мають друкувати Лекціонарії. Перший том вже готовий до друку, натомість другий — очікує затвердження. Заплановано надрукувати 1000 примірників для всіх парафій України. Крім того, обговорювали текст Літанії до всіх святих (варіант для молитовників), нове опрацювання перекладу Новенни до Божого милосердя, яке було виправлене у співпраці з сестрами Божого милосердя (Конгрегації, до якої належала св. Фаустина Ковальська), текст молитви до святого Архангела Михаїла. Відзначено, що цю молитву варто молитись вже після благословення, а не перед.

Важливим рішенням було встановлення, на прохання дієцезіальних душпастирів молоді, Тижня молитов за молодь. У літургійному календарі він відзначатиметься з 2 по 8 червня.

Голова Комісії відносин Церква-Держава, архієпископ Петро Мальчук, на порядок денний виніс питання оподаткування Церкви.

 

Єпископ Радослав Змітрович, Голова Комісії у справах сім’ї, говорив про Всеукраїнську зустріч осіб, заанґажованих у душпастирство родин, що відбулась нещодавно у Хмельницькому. Єпископ відзначив, що є потреба сформування певного осередку зі священиком, який міг би повністю віддавати себе душпастирству родин.

Ділячись своїми враженнями від засідання Конференції Єпископату владика Радослав Змітрович ОМІ відзначив велиу цінність таких зустрічей. Ця зустріч була плідна. Особливо підтримало дух слово, яке скерував до єпископів Апостольський нунцій Ґуджеротті. «Він є не так довго в Україні, але має цей досвід, має того духа, який дуже потрібен нам».

Більше фото

 

Источник: КМЦ