Літургійна комісія створила «інтерактивний пісенник» в Інтернеті

Cfqn-ksnehusqyj-rjvscs

Комісія у справах Літургії при Єпископаті РКЦ України, а саме Підкомісія у справах літургійної музики, на початку Великого Посту відкрила новий інтернет-ресурс.

Поки що це невелика сторінка, присвячена співам, які використовуються під час Мес та богослужінь.

Як відомо, в 2002 р. Апостольський Престол оприлюднив третє взірцеве видання Римського Месалу. Комісія зробила переклад цієї надважливої для Літургії книги.

У 2005 р. вийшло друком скорочене видання Месалу українською мовою, в 2012 р. – вже повне  видання. До виходу Месалу богослужіння на місцях правилися по-різному, використовувалися різні мелодії, різні тексти, часом  навіть у сусідніх парафіях різнилися «Слава во вишніх» чи «Отче наш». Метою цього видання була насамперед уніфікація відправлення Мес.

Проте, як показала практика, вихід Месалу всіх проблем не вирішив. Саме для їх вирішення створено сайт cantices-rkc.org.ua. На ньому Комісія розміщує співи, які можна використовувати на Месах, молебнях та інших літургійних відправах. На ньому містяться і слова, і ноти. Ноти спеціально зроблено так, щоб вони відображалися на планшеті, як у звичайні нотній книзі. Всі співи можна прослухати як безпосередньо на сайті, так і на каналі в YouTube.

В одному із розділів сайту розміщено співи постійних частин Меси, щоби ті, хто не вміє читати по нотах, могли ознайомитися з ними на слух.

Є розділ, присвячений молебням. Також є розділи, присвячені окремим періодам літургійного року тощо. Це, можна сказати, інтерактивний пісенник. Є також розділ, присвячений григоріанським співам.

Більшість пісень зроблено наступним чином: один стовпчик і рефрен. Поки що на ресурсі пісень небагато, але ми будемо його постійно поповнювати – принаймні раз на тиждень буде з’являтися щось новеньке.

Найважливішим розділом ресурсу творці вважають розділ «Майстерня». У ньому будуть розміщуватися робочі проекти, запропоновані Комісією або дописувачами, для спільного їх вирішення. Такий собі інтерактив: «сайт» — «користувач».

«Просимо усіх, хто має ідеї, питання, пропозиції, звертатися до нас rkcliturgia@gmail.com. Надсилайте нам свої тексти, свої відео – ми будемо їх публікувати. Лише разом з Вами ми зможемо зростати», — коментують свій новий проект творці сайту.

Єпископ Яцек Пиль,
Голова Літургійної комісії

Джерело: CREDO