Папа: Дар Святого Духа даний нам, щоб ним ділитися

AP3194749_Articolo«Ви приймете силу Святого Духа, що на вас зійде, і будете Моїми свідками в Єрусалимі, у всій Юдеї та Самарії й аж до краю землі», – цими Христовими словами із першого розділу книги Діянь Апостолів Папа Франциск розпочав свою проповідь під час Святої Меси, яку він у суботу, 28 листопада 2015 р., очолив у санктуарії Мучеників Уганди в містечку Намуґонго, що у східноафриканській країні Уганді.

«Від апостольських часів аж до наших днів постало багато свідків, що звіщали Ісуса та об’являли силу Святого Духа. Сьогодні ми із вдячністю спогадуємо жертву Мучеників Уганди, свідчення любові до Христа та до Церкви яких, очевидно, дійшло до “кінців землі”. Спогадуємо також й англіканських мучеників, смерть за Ісуса яких дає свідчення екуменізму крові. Усі ці свідки плекали дар Святого Духа в особистому житті і вільно засвідчили свою віру в Ісуса Христа, навіть ціною життя, і багато з них у дуже юному віці», – сказав проповідник.

Далі Вселенський Архиєрей наголосив, що також і ми отримали дар Святого Духа, щоб стати Божими синами та дочками і щоб дати свідчення про Ісуса Христа, дбаючи про те, щоб про Нього довідалось і Його любили якомога більше людей в усіх куточках землі. Відроджуючись у Таїнстві Хрещення, ми отримали Святого Духа, а в Таїнстві Миропомазання отримали силу свідчити про Господа Бога. Кожного дня ми покликані поглиблювати присутність Святого Духа у нашому житті і оживляти дар Його Божественної любові, щоб, у свою чергу, бути джерелом мудрості та сили для інших.

«Дар Святого Духа є даром, даним для того, щоб ним ділитися», – наголосив Папа, додаючи, що він єднає нас одних з одними як вірних і живих членів містичного Христового Тіла, яким є Церква. Ми не отримуємо дар Святого Духа виключно для себе особисто, але для того, щоб взаємно зростати у вірі, надії та любові. А пригадавши про святих Джозефа Мказа та Чарльза Луанґа, він зазначив, що після того, як були втаємничені іншими у християнську віру, вони забажали, у свою чергу, поділитись отриманим даром з ближніми, проповідуючи Ісуса Христа у небезпечні часи. Їхня віра стала свідченням, тому сьогодні вони винесені на престоли для почитання як приклад для нас і заохота для багатьох людей у світі. Вони і сьогодні продовжують звіщати Господа Ісуса і силу Хреста.

Якщо і ми, подібно до святих мучеників, щоденно оживлятимемо дар Святого Духа, Який живе у нас, то станемо такими учнями місіонерами, якими нас хоче бачити Христос. Така відкритість на інших розпочинається у сім’ї, де через любов батьків, через догляд за похилими віком родичами та хворими, через дбання про сиріт, вдів та бідних дитина вчиться відчувати Божу любов та милосердя. Святіший Отець зазначив, що свідчення мучеників вчить нас, що приємності, які нам пропонує світ, земна влада і слава, не дають тривалих радості та миру. Натомість, вірність Богові, життєва чесність та чеснотливість і щире дбання про добро інших ведуть нас до того миру, якого не може дати світ.

«Дорогі брати та сестри, – мовив на закінчення Вселенський Архиєрей, – ось який спадок ви отримали від Мучеників Уганди: життя позначене силою Святого Духа; життя, що свідчать також і сьогодні про перетворюючу силу Євангелія Ісуса Христа. Цей спадок неможливо засвоїти лише принагідним спогадом чи зберігаючи його в музеї, немов дорогоцінність. Ми по-справжньому його почитаємо, як і спадок усіх святих, радше тоді, коли несемо їхнє свідчення Христа у свої доми і до наших ближніх, у місця праці та у громадянське суспільство», – наголосив Папа, закликаючи Мучеників Уганди та Пресвяту Богородицю заступатись за усіма нами перед Господом та щоб Святий Дух розпалив у нас вогонь Божественної любові.

Источник: Радио Ватикана