Папа закликав європейців наслідувати Милосердного Самарянина

RV14994_Articolo

«Дорогі друзі, сьогодні я прагнув бути з вами. Хочу сказати вам, що ви не самі. Протягом останніх місяців та тижнів ви перенесли багато терпінь, шукаючи кращого життя. Багато з вас почували себе змушеними втікати від конфліктної ситуації та переслідування, особливо задля своїх дітей, задля вашої малечі. Ви зробили великі жертви задля ваших сімей», – розпочав свою промову Папа Франциск під час відвідин 16 квітня 2016 р. табору біженців та острові Лесбос, додаючи, що вони добре знають, що означає залишити позаду себе все те, що було дорогим і ступити у незнане майбутнє, не знаючи, що там на вас чекає. «Також багато інших, так само, як і ви, перебувають у таборах для біженців чи в місті, очікуючи та надіючись, що зможуть побудувати нове життя на цьому континенті».

Вселенський Архиєрей наголосив, що він прибув на острів Лесбос, разом із Патріархом Вартоломеєм І та Архиєпископом Єронімом ІІ для того, щоб побути із біженцями та почути їхні життєві історії. «Ми приїхали, щоб звернути увагу світу на цю велику гуманітарну кризу та просити її вирішення, – підкреслив Глава Католицької Церкви, – Як люди віри, бажаємо об’єднати наші голоси, щоб відкрито промовити у вашому імені». Папа висловив глибоке сподівання, що світ виявить належну увагу до цієї трагічної ситуації та відповість у спосіб, гідний нашої спільної людськості.

«Бог сотворив людський рід для того, щоб ми утворили одну родину. Коли якийсь наш брат чи сестра страждає, всі ми відчуваємо це», – мовив далі Святіший Отець, зазначаючи, що всі ми з власного життєвого досвіду знаємо, як легко деяким особам ігнорувати страждання інших, а навіть більше, – використовувати цю ситуацію.

Але ми також, як зазначив Глава Католицької Церкви, свідомі того, що такі кризові ситуації дають можливість виявити те найкраще, що є у кожному із нас. Про це свідчить грецький народ, який великодушно відповів на потреби біженців, незважаючи на те, що й у самого є чимало труднощів. Про це свідчать також і багато людей, зокрема молодих, що походять з Європи та інших континентів, які поспішили на допомогу. «Так, багато чого ще потрібно зробити. Але дякуймо Господеві, що у наших стражданнях Він не залишає нас самотніми. Завжди є хтось, хто підтримує нас за руку і нам допомагає», – сказав Папа Франциск.

Далі він промовив: «Сьогодні хочу залишити вам наступне послання: не втрачайте надії! Найбільший дар, яким можемо взаємно обдарувати один одного – це любов: милосердний погляд, готовність вислухати та зрозуміти один одного, слово підбадьорення, молитва. Ви можете ділитися цим даром одні з одними. Ми, християни, любимо розповідати епізод про Милосердного Самарянина, чужинця, який, побачивши потребуючу людину, негайно зупинився, щоб їй допомогти. Для нас це притча, що стосується Божого милосердя і звернена до нас усіх. Бог є Милосердним! Це також заклик, щоб і ми виявляли таке ж милосердя до потребуючих. Нехай усі наші брати та сестри цього континенту, за прикладом Доброго Самарянина, зуміють вийти вам назустріч з тим духом братерства, солідарності та пошани до людської гідності, яким позначена його довга історія».

На закінчення Глава Католицької Церкви уділив присутнім, зокрема дітям, похилим віком та страждаючим тілом і душею, своє апостольське благословення. «З любов’ю всіх вас обіймаю. На усіх вас і на тих, що вас супроводжують, прикликаю Божі дари мужності та миру», – закінчив Папа Франциск.

 

Источник: Радио Ватикана