Папа: Нехай у центрі кожного підприємства буде людина

AFP5025789_Articolo

У центрі підприємництва слід поставити людську особу, якість її стосунків та істину про її заанґажування, щоб будувати справедливіший світ, світ дійсно для всіх людей. Думками про це Папа Франциск поділився з італійськими підприємницями, зустрічаючись з ними з нагоди Святого Року у суботу, 27 лютого 2016 р., в залі Павла VI у Ватикані.

Цю зустріч можна назвати історичною. Це вперше за 106 років свого існування, Загальна Конфедерація Італійської Промисловості (Confindustria) зустрілася з Наступником святого Петра та вперше взяла участь у відзначенні Ювілейного року. Напередодні в Папському Інституті «Augustinianum» відбувся симпозіум на тему «Діяти разом. Розвиток, освіта, праця», під час якого обговорювано гуманітарні та моральні виклики, які стоять перед економікою в епоху глобалізованого суспільства.

Промовляючи до підприємців, Святіший Отець зауважив, що цим своїм новим починанням вони підтвердили своє заанґажування у те, щоб «своєю працею зробити вклад у побудову справедливішого суспільства, що буде близьким до потреб людини», вирішивши «спільно призадуматися над етикою підприємництва».

Свої роздуми Папа зосередив на темі зустрічі «діяти разом». За його словами, вона вказує на співпрацю та спільне почуття відповідальності, що відкриває нові горизонти. «Яким же інакшим був би наш світ, якби ми дійсно навчилися, день-за-днем, спільно працювати, мислити й будувати», – сказав він, додаючи, що у «складному світі» підприємництва цей вислів означає «інвестувати в проекти, які зможуть залучати суб’єкти, про які часто забувають або не зважають на них».

Першими з них Святіший Отець назвав родини, «де досвід праці, жертовність, якої він вимагає та його плоди знаходять свій сенс та цінність». «А разом з родинами, – додав він, – не можемо забувати про найслабші категорії, відкинуті за борт суспільства, такі як похилі віком, що могли би ще виявити ресурс та сили для активної співпраці, але їх надто часто викидають, як непотріб, як непродуктивних. Що ж можемо сказати про потенційних працівників, особливо, молодь, які у полоні нестабільності й довгих періодів безробіття, не отримують пропозицій праці, які дали б їм, крім справедливого заробітку, також почуття гідності, якого вони іноді почуваються позбавленими?».

За словами Папи, залучення «всіх цих сил», може стати характерною ознакою «підприємства, яке ставить у центрі людську особу, якість її стосунків, істину про її заанґажування у будування справедливішого світу, світу дійсно призначеного для всіх». Адже «діяти разом» означає зосередити працю «не на самотньому талантові індивіда», але «на співпраці всіх», що означає «належно оцінити дарування всіх, не відкидаючи неповторної унікальності кожного». «Отож, нехай у центрі кожного підприємства буде людина: не абстрактна, уявна, теоретична, але ота конкретна, з власними мріями, потребами, сподіваннями й труднощами», – побажав Святіший Отець.

Глава Католицької Церкви зауважив, що «ця уважність до конкретної особи» вимагає конкретних рішень, «щоб кожному дати належне», визволяючи батьків від тривоги про те, що вони не можуть дати не лише майбутнє, але й забезпечити теперішнє своїм дітям, означає вміти керувати та слухати, а також дбати про те, «щоб надія породжувала іншу надію».

«Дорогі друзі, – сказав Папа, звертаючись до підприємців, – ви маєте благородне покликання помножувати багатство та покращувати світ для всіх людей. Ви покликані бути будівничими спільного добра й творцями нового “гуманізму праці”. Ви покликані захищати професійність, але, одночасно, бути уважними до умов, у яких виконується праця, щоб не було місця для нещасних випадків чи нестерпних ситуацій. Нехай же завжди вашим шляхом буде справедливість, яка відкидає можливість прямувати короткими стежками через фаворитизм та рекомендації, уникає небезпечних відхилень нечесності й легких компромісів. Головним законом у всьому нехай буде уважність до гідності іншої особи, що є абсолютною та недоторканною цінністю».

 

Источник: Радио Ватикана