Папа про скасування смертної кари: Кожен має невід’ємне право на життя

Cfqn-ksnehusqyj

«Божа заповідь “не убий” має абсолютну цінність, та стосується як невинного, так і винуватого», – наголосив Папа Франциск після проказування молитви «Ангел Господній» у неділю, 21 лютого 2016 р., пригадавши про запланований на наступний день міжнародний симпозіум, організований «Спільнотою святого Еґідія» на тему: «За світ без смертної кари».

Святіший Отець висловив побажання, щоб ця зустріч спричинилася до оновленого заанґажування в справу скасування смертної кари, адже поширення у громадській думці «несприйняття смертної кари навіть лише як засобу легітимної суспільної самооборони» є «знаком надії». «У дійсності, – сказав він, – сучасні суспільства мають можливості для ефективного стримування злочинів, остаточно не відбираючи у того, хто його скоїв, можливості надолужити за свою провину».

За словами Глави Католицької Церкви, цю проблему слід розглядати «у світлі карного правосуддя, яке повинно якомога більше відповідати гідності людини й Божому задумові щодо людини і суспільства», яке також повинно бути відкритим «на надію ресоціалізації» злочинця. Адже заповідь «не убий» має «абсолютну цінність» та стосується кожного.

«Надзвичайний Ювілей Милосердя, – сказав Святіший Отець, – є слушною нагодою для того, щоби поширювати у світі якомога зріліші форми пошани до життя та гідності кожної людини. Також і злочинець зберігає невід’ємне право на життя, що є Божим даром. Апелюю до сумлінь правителів, щоб було досягнено міжнародну згоду щодо скасування смертної кари. І пропоную тим, хто серед них є католиками, здійснити сміливий зразковий жест: щоб у цьому Святому Році Милосердя не було виконано жодного вироку».

Папа додав, що «всі християни та люди доброї волі сьогодні покликані докладати зусилля не лише для скасування смертної кари, але також, щоб покращувати в’язничні умови, аби була пошанована гідність людей, позбавлених свободи».

Источник: Радио Ватикана