Папа розповів журналістам про очікування від подорожі до Мексики

OSSROM94427_Articolo

«Це дуже виснажлива та насичена подорож, але дуже бажана з боку мого брата Кирила, з мого боку та з боку мексиканців», – так свою ХІІ Апостольську подорож охарактеризував Папа Франциск, вітаючись із журналістами, які супроводжують його на борту літака, під час перельоту з Риму до Гавани.

Відкриваючи вже традиційну зустріч, о. Федеріко Ломбарді, Директор Ватиканського прес-центру, зазначив, що ця подорож є також дуже зворушливою. А представляючи групу журналістів, він зазначив, що серед них – 10 мексиканців.

Святіший Отець розповів, що його найглибшим бажанням є зупинитсия перед Ґвадалупською Богородицею – «таємницею, яку досліджують-досліджують, але так і не змогли дати людського пояснення», так що навіть найнауковіші дослідження стверджують, що «це Божа справа». «Через це, – додав він, – деякі мексиканці кажуть: Я атеїст, але – “ґвадалупанець”».

Папа також склав подяку др. Альбертові Ґазбаррі, організаторові Апостольських подорожей, повідомивши, що це остання подорож, організована ним, та зазначивши, що він вже 37 років залучений у цю відповідальну справу.

Перед тим, як Святіший Отець особисто привітався з кожним із журналістів, отець Ломбарді передав слово мексиканській журналістці Валентіні Алазракі, яка подарувала Папі мексиканське сомбреро. Як виявилося, це вже третій Папа, якому вона зробила такий подарунок.

Журналістка розповіла, що 37 років тому вона подарувало сомбреро Івану Павлові ІІ, а згодом – Венедиктові XVI. «Сьогодні, – сказала вона, звертаючись до Папи Франциска, – Ваша черга. Крім того, це сомбреро походить з Куби. Одна мексиканська родина привезла його на Кубу, але не змогла вручити Вам, а тому передала його мені, а я обіцяла, що коли Ви дотримаєтесь обіцянки поїхати до Мексики, то Вам його подарую. Але чого я не уявляла, так того, що це сомбреро повернеться на Кубу… ».

Крім того, відповідаючи на запитання колумбійського журналіста, Святіший Отець підтвердив, що готовий наступного року відвідати Колумбію з нагоди підписання мирного договору між урядом та бойовиками Революційної Армії Колумбії, якщо переговори, що тривають в столиці Куби, досягнуть позитивного результату.

 

Источник: Радио Ватикана