Папа Франциск нагороджений премією Карла Великого

OSSROM13236_ArticoloПапа Франциск став цьогорічним лауреатом Міжнародної премії імені Карла Великого, престижної європейської премії за внесок в об’єднання Європи, якою, починаючи від 1950 року, нагороджує німецьке місто Ахен, столиця імператора Карла Великого. Про це повідомила мерія згаданого міста.

У прес-релізі зазначається, що цією премію вшановуються «заохочення та послання понтифікату Папи Франциска, сповнені надії на мир та мирне співжиття у сильній Європі», адже він звіщає послання «спільноти цінностей, почуття людяності, охорони ресурсів та діалогу між культурами й релігіями на європейському рівні». Зазвичай, вручення нагороди відбувається у мерії міста Ахену, але з огляду на те, що у планах Апостольських подорожей на наступний рік це місто відсутнє, воно відбудеться у Ватикані.

Пояснюючи своє рішення, члени комісії вказують на те, що «останніми роками Європа зазнала великих послаблень та криз», які відсунули на другий план «усі здобутки інтеграційних процесів», а Папа Франциск протиставляє цьому послання надії, наголошуючи, що «прийшов час відкинути думку про залякану Європу, зосереджену на собі самій», натомість, «разом будувати Європу, яка обертатиметься не лише навколо економіки, але також навколо священного виміру людської особи та невід’ємних цінностей».

Папа Франциск є 58-м лауреатом та другим Главою Католицької Церкви, який отримав цю відзнаку, після святого Івана Павла, нагородженого 2004 року. Крім того, Святіший Отець став третім не європейцем, відзначеним цією премією, після Джорджа Маршала, творця відомого «Плану Маршала» щодо відбудови повоєнної Європи (1959 р.) та Президента США Білла Клінтона (2000). У переліку нагороджених, серед інших, знаходимо «батьків-засновників» Євросоюзу Конрада Аденауера, Робера Шумана та Альчіде Де Ґаспері, Вацлава Гавела та засновника спільноти Тезе брата Роже Шутца.

 

Источник: Радио Ватикана