«Передаю вам найтепліші обійми Папи», — Держсекретар Ватикану зустрівся з бездомними і переселенцями

Переселенці
На фото: Ганна Сайтарли, переселенка з Луганщини / CREDO

Сьогодні у Запоріжжі на подвір’ї санктуарію Бога Отця Милосердного на зустріч з посланцем Папи прийшли бездомні і вимушені переселенці.

Безхатченки, які харчуються при церкві, мають можливість помитися та випрати речі, дякували за те, що Церква ними опікується. Бездомними займаються брати-альбертинці. Люди, що не мають даху над головою, приходять до храму за їжею та любов’ю, називають єпископа Яна Собіло своїм рятівником, але також служать волонтерами у роботі з іншими бездомними.

Безхатченки розповіли ватиканському ієрархові, що ними займаються вже понад 15 років і заспівали йому «Многая літа». Кардинал передавав їм підтримку Папи, бажав вирішити всі свої проблеми і обіцяв за них молитися.

Зворушливою була зустріч представника Папи Франциска з місцевими переселенцями, які втекли у Запоріжжя від війни. Із кожним кардинал Паролін спілкувався особисто, вислуховував їхні розповіді та підтримував.

Переселенці з Кіровська Юрій і Ольга Куцоконь розповіли Його Високопреосвященству про свою втечу від війни. Зараз вони влаштувалися у Запоріжжі. Ольга навчається на кулінара. Кардинал побажав їй стати найкращим поваром в Україні і щасливою жінкою.

Звертаючись до присутніх, кардинал Паролін сказав:

«Знайте, що Папа не тільки на словах намагається підтримати Україну, але так само в конкретний спосіб, через конкретну допомогу людям, які страждають і потребують. Він хоче бути поруч із цим народом. Папа не тільки серцем побивається для добра України, але він хотів щоби його найближчий співробітник міг приїхати сюди особисто для вас, аби принести вам вітання і побажання миру. Милосердя робиться особистою справою. Можна потиснути один одному руки. Подивитися один одному в очі і разом крокувати вперед. Це і є мотивом мого сьогоднішнього візиту до вас разом із Апостольським Нунцієм і представниками влади для того, щоб разом із вами сьогодні тут бути. Передаючи вам вітання Папи, хочу сказати його словами: “Сміливо йдіть уперед”. Ви казали, що маєте дві колони: милосердя і євангелізація. Насправді цих дві коли — це одне ціле. Тому що Добра Новина, яку звіщав Христос, це те, що Бог заопікувався людиною, тобто, полюбив її настільки, що огорнув своєї любов’ю і теплом. Отож насправді відчувайте це натхнення і це благословення Папи у ваші щоденній роботі. Хочу ще раз привітати всіх тут зібраних людей. Передаю вам найтепліші обійми Папи. Відчувайте його присутність із вами у ці складні моменти. Нехай ця близькість Папи допомагає вам ніколи не втрачати тої відваги, проходячи через ті труднощі, які маєте. Дякую! Хай Бог вас благословить».

Нагадаємо, учора розпочався офіційний візит в Україну Державного Секретаря Ватикану кардинала П’єтра Пароліна.

Джерело: CREDO