Порошенко запросив Папу Франциска приїхати в Україну

Порошенко Паролін

Державний Секретар Святого Престолу Кардинал П’єтро Паролін зустрівся сьогодні у Києві з Президентом України Петром Порошенком.Представник Ватикану передав слова солідарності Папи Франциск з українським народом, який страждає від війни.

Як відомо, кардинал Паролін здійснює офіційний візит до України. Ватиканський ієрарх відвідав Запоріжжя і Київ. Завтра на нього чекає Львів.

Кардинал П’єтро приїхав, аби показати близькість Папи до України, а також дати початок акції гуманітарної допомоги «Папа для України», що збиралася в усіх церквах Європи для постраждалих від війни Українців. Суму допомоги ще не оголошують, але відомо, що йдеться про кілька мільйонів євро.

Порошенко і Паролін

Під час зустрічі Президент України Петро Порошенко передав через представника Ватикану запрошення для Папи Франциска відвідати Україну.

Також він подякував Апостольській Столиці за допомогу Україні, за невизнання анексії Криму.

«Ми щиро цінуємо ті зусилля, в галузі публічної дипломатії, які Папа Римський Франциск і вся Католицька Церква докладають задля встановлення миру в Україні», — сказав Президент.

Також Петро Порошенко говорив із представником Ватикану про безвізовий режим і звільнення українців, яких незаконно утримують у Росії.

Порошенко і Паролін

Кардинал П’єтро Паролін наголосив, що для миру потрібен діалог, але переговори про мир повинні відбуватися з повагою до кордонів України

 «Лише діалог між сторонами може допомогти досягти мирного рішення. Ми дуже сподіваємося, що цей діалог відновиться і принесе плоди на добро України і миру у світі. Святий Престол хоче піднести голос, щоб виступати за діалог і пошук рішення відповідно до міжнародного права і з повагою до стосується кордонів і території України.»

Крім того, кардинал пообіцяв передати Папі Франциску запрошення відвідати Україну.

Як відомо, Папу Франциска вже неодноразово запрошували в Україну і представники влади, і представники Церкви.

Порошенко і Паролін

Також сьогодні кардинал Паролін зустрівся з з Міністром закордонних справ України Павлом Клімкіним. Під час зустрічі обговорювалася можливість встановлення миру на Донбасі та важливість церковної дипломатії у врегулюванні кризи.

Клімкін закликав Ватикан допомогти у звільненні незаконно утримуваних на території Росії громадян України.

Після політичних зустрічей кардинал Паролін відвідав собор Воскресіння Христового у Києві.

Наступних два дні представник Ватикану перебуватиме у Львові. Офіційний візит посланця Папи Римського закінчиться 20 червня.

Фото: з сайту Президента України

Джерело: CREDO