Презентація Апостольського Післясинодального Напоумлення «Amoris Laetitia» Папи Франциска

OSSROM103425_Articolo

У Прес-центрі Ватикану представлено Апостольське Післясинодальне Напоумлення «Amoris Laetitia» (Радість любові). Цей документ Вселенського Архиєрея підсумовує два Синоди Єпископів про сім’ю, що проходили у Ватикані 2014 та 2015 року. Папа Франциск підписав це Напоумлення 19 березня 2016 року, в празник святого Йосифа, а оприлюднене воно  у п’ятницю 8 квітня.

Презентацію, яка розпочалась об 11:30 у прес-центрі Ватикану, очолили кардинали Лоренцо Балдіссері, що є Генеральним Секретарем Синоду Єпископів, та Крістоф Шенборн, архиєпископ Відня. Виступили також і миряни – подружня пара Франческо Міано, та Джузеппіна Де Сімоне з Мілану.

Кардинал Лоренцо Балдіссері, насамперед, наголосив на цінності документу Папи про любов у сім’ї, до написання якого причинились синодальні Отці обидвох асамблей, головний доповідач та секретар Синодів, а також Папська Рада у справах сім’ї.

Секретар Синоду Єпископів вказав, що Апостольське Напоумлення «Amoris Laetitia» (Радість любові) оприлюднене в Ювілейний Святий Рік Милосердя й увінчує дворічну працю Синоду Єпископів, під час якого розглядались всі аспекти інституту сім’ї, який сьогодні переживає глибоку кризу в усьому світі. Людському суспільству, позначеному конфліктами та насильством, потрібні примирення й прощення, починаючи від його осередку – сім’ї. Милосердя та інтеграція є провідною думкою Апостольського Напоумлення, в якому Папа підкреслює важливість і красу сім’ї, основаної на нерозривній єдності між чоловіком і жінкою, звертається до родин усіх континентів, зокрема до зранених та принижених.

Кардинал Лоренцо Балдіссері вказав, що назва Апостольського Напоумлення «Amoris Laetitia» (Радість любові) співзвучна з Апостольським Напоумленням «Evangelii Gaudium» (Радість Євангелія) – від радості Євангелія до радості любові в родині.

Він підкреслив, що найвідповіднішою інтерпретацією цього документу є «логіка душ пастирського милосердя». Далі він з’ясував структуру документу Папи Франциска, представив його джерела та звернув увагу на його важливі точки, а саме позитивний погляд на красу подружньої любові та родинного життя, наголосив, що єпископ повинен виконувати своє завдання Пастиря Божого люду, за прикладом Христа – доброго Пастиря.

Папа Франциск приділив окрему увагу питанню розлучених, які перебувають у другому зв’язку, які повинні бути інтегровані в парафіяльне життя, а не виключені з нього. Священики мають обов’язок спрямувати їх на шлях розуміння науки Церкви та орієнтирів місцевого єпископа. Святіший Отець не тільки підкреслює важливість приготування до подружжя, але й духовний супровід подружньої пари, особливо у перші роки сімейного життя, як також спрямування так званих «неврегульованих зв’язків» до прийняття Святої Тайни Подружжя.

На закінчення Папа ще раз наголосив на безмежному Божому милосердю, вказуючи, що коли любов стає милосердною перед обличчям людських слабкостей, тоді вона  здатна вселяти в людські душа відвагу й надію. «Милосердя, – це повнота справедливості та найсвітліший образ Божої істини», – написав Папа Франциск.

Архиєпископ Відня, кардинал Крістоф Шенборн, підкреслив, що в Апостольське Напоумлення говорить про любов у родині конкретними, простими словами, які зігрівають серця, виявляючи конкретність та реалізм. Папа Франциск говорить з ясністю, яку рідко можна знайти в документах Церкви.

Далі він розглянув труднощі, з якими зустрічаються так звані «неврегульовані зв’язки», і саме маючи на увазі такі ситуації, Святіший Отець вказує, що потрібно всіх інтегрувати, щоб ніхто не почував себе виключеним з Церкви, а жив і духовно дозрівав як живий член Церкви, відчуваючи її матір’ю, яка завжди приймає, адже всі потребують милосердя. Він закликає наново відкрити цінність і багатство подружнього життя та довіряє любові, що є компасом, який вказує на правильний шлях. Любов – це мета і, одночасно, дорога, бо Бог є любов’ю і любов є Богом. Ніщо не є таким вимогливим як любов. Тому Апостольським напоумленням «Amoris Laetitia» (Радість любові) Папа Франциск запрошує ступити на шлях любові, що не є легким, але переповненим радістю.

 

Источник: Радио Ватикана