15 серпня Католицька Церква відзначає Урочистість Успіння Пресвятої Богородиці. Це подія, що вшановує кінець земного життя Матері Ісуса. Церквою було проголошене як догмат лише 1950 року Папою Пієм XII.
В апостольській конституції Munificentissimus Deus (Наймилостивіший Боже) від 1 листопада 1950 року Папа Пій XII проголосив догмат, який стверджував, що “Непорочна Мати Божа, завжди Діва Марія, в кінці свого земного життя була взята тілом і душею до небесної слави”. Від цього року християни східної і західної традицій спільно відзначають свято Успіння Пресвятої Богородиці.
В цей день відбувається освячення зілля, вінків, колосся, плодів, принесених до Храму, на знак вдячності Богові та Пресвятій Діві Марії за успішні жнива.


