Релігійні лідери України написали президенту листа

meeting-President

Члени Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій передали Президенту Порошенку листа, в якому закликали до встановлення справедливості, захисту традиційних цінностей українського народу і боротьби з корупцією.

Обговорення цих питань відбулося під час зустрічі з Главою держави 23 квітня в Адміністрації Президента України.

Релігійні діячі піднімали питання про врегулювання законодавства, яке би сприяло духовній і соціальній діяльності віруючих, капеланському служінню.

Також члени Ради Церков наголосили на необхідності запровадження в Україні незалежного правосуддя та рішучої боротьби з корупцією,  а також закликали Президента до більшого діалогу із суспільством.

Петро Порошенко заявив про його підтримку тих законопроектів,  про які сказали церковні діячі, а також запевнив їх про те, що вже розпочато наполегливу боротьбу з корупцією.

На переконання релігійних лідерів, особливо духовної та матеріальної підтримки зараз потребують воїни-захисники України та постраждалі від бойових дій на Сході країни, внутрішньо переміщені особи з Криму та Донбасу, а також інші нужденні верстви населення.

Враховуючи поточну економічну ситуацію в Україні, на думку релігійних діячів, державна політика повинна бути соціально справедливою та під час проведення реформ не покладати надмірний фінансовий тягар на зубожілих громадян на фоні подекуди надмірних і невиправданих витрат на утримання державного апарату та привілейоване соціальне забезпечення для колишніх і теперішніх високопосадовців.

У листі Ради Церков наголошується, що також важливим є впровадження та неухильне дотримання принципів незалежності та справедливості під час реформування системи судочинства в Україні, щоб судді могли виносити правові рішення – без жодного політичного тиску чи впливу на них з боку інших гілок та центрів влади.

Відносно сімейної політики держави релігійні діячі закликали Главу держави зберегти в Конституції України норму про те, що шлюб є сімейним союзом між «жінкою і чоловіком» (стаття 51 чинної Конституції).

Рада Церков також закликала відмовитися від ідеї легалізації в Україні зареєстрованого цивільного партнерства для різностатевих і одностатевих пар. З цією метою запропонувала переглянути План заходів з реалізації Національної стратегії у сфері прав людини на період до 2020 року, затверджений розпорядженням Кабміну.

У відповідь Президент Порошенко запевнив членів ВРЦіРО, що в Україні не буде легалізовано одностатевих шлюбів. Глава держави подякував церквам за їхню працю і в Слові, і в гуманітарній сфері, а  також попросив усі українські церкви молитися за Україну, українських воїнів і за українську владу.

За матеріалами: Інститут релігійної свободи
Джерело: CREDO