Розпочалось засідання Конференції Римсько-Католицьких єпископів України (останні дані)

IMG_0578

На території Ворзельської семінарії розпочалось 46 засідання Конференції Римсько-Католицьких єпископів України.

Зустріч розпочалась Святою Месою, яку очолив архієпископ Мокшицький. Під час Літургії також відбулось посвячення новозбудованої семінарійної каплиці, а також присвячення семінарії Найсвятішому Серцю Ісуса. Архієпископ Мокшицький також залишив у дар реліквії святого Йоана Павла ІІ. І пригадав, що святий Папа дуже часто благословляв людей. Навіть ввечері, після молитви підходив до вікна і благословляв увесь світ.

IMG 20160427 073303

IMG 20160427 073446IMG 20160427 083838Під час зустрічі владики обговорюватимуть різні питання з життя Церкви в Україні. Серед них – Світовий день молоді у Кракові, зміни в керівництві благодійної організації “Caritas-Spes”, праця Літургійної комісії над ІІ томом Лекціонарія та Обрядом похорону, відносини Держава-Церква (зокрема діяльність ВРЦіРО), ювілейні святкування в дієцезіях, паломництво реліквій бл. Марти Вєцкої.

IMG 0451

Засідання Конференції відбуваються два рази на рік: восени і навесні. Восени засідання поєднане із зустріччю єпископату з владиками Греко-Католицької церкви. Крім того є спільні реколекції. На кожній конференції обирається головна тема, якій присвячується доповідь. Визначено також порядок денний з актуальними питаннями. Сьогодні очікується приїзд Апостольського нунція архієпископа Клаудіо Ґуджеротті. Це буде перша Конференція з представником Ватикану. Щодо атмосфери, яка панує на засіданні, то Генеральний секретар Конференції єпископату владика Віталій Скомаровський підкреслив, що атмосфера завжди є дружня.”Це не значить, що ми завжди посміхаємось. Всі питання, які виносяться ми обговорюємо дуже щиро. Ці розмови, дискусії є завжди корисні, в них народжуються якісь рішення щодо життя Церкви в Україні” – підкреслив владика Віталій.

Після першої частини Засідання (2 зустрічі) єпископи зробили перерву на обід. Чергове засідання заплановане на 15.30.

Підсумовуючи роботу першої половини дня Голова конференції Римсько-Католицьких єпископів України архієпископ Мечислав Мокшицький перерахував питання, які вже вдалося обговорити. По-перше, це нова адгортація Папи Франциска про сім’ю. “Ми постановили триматися попередньої доктрини Церкви. Жодних змін не буде. Папа наголосив на тому, щоб ми всі ставилися з великою любов’ю до всіх тих, які помилилися, зійшли з дороги сакраментального життя і відійшли від Церкви” – підкреслив архієпископ Мечислав.

Крім того, всі владики погодились із тим, щоби святий архангел Михаїл був покровителем Церкви в Україні, постановили, щоби в усіх дієцезіях після кожної Святої Меси читалась молитва до архангела. Офіційні розпорядження з цього приводу ще будуть опубліковані. Митрополит підкреслив, що всі з великою радістю прийняли рішення щодо перегринації мощей бл. Марти Вєцкої по всіх дієцезіях України. Це допоможе нашим вірянам наблизити постаті святих і блажених наших земель, яких за останні 25 років понтифіки беатифікували або канонізували.

Після обіду і перерви о 15.00 владики молились Коронку до Божого милосердя і молитву за Україну.

IMG 0473

IMG 0478

IMG 0495

IMG 0506

Після короткої перерви на чай розпочалось чергове засідання. Це була зустріч з архієпископом Ґуджеротті. Апостольський нунцій зрадів, що мав таку зустріч. Адже це вперше – він зустрівся з усіма братами-єпископами. Владика зазначив, що тут він відчув клімат довіри. “Звісно, ми говорили тільки про загальні речі, бо це моя перша зустріч з римсько-католицькими єпископами. Я почув про велику вдячність, і відчув її, за той жест близькості Папи щодо українського народу. Водночас було закладено фундамент для нашої подальшої праці – проекти для більш динамічного розвитку Церкви у справі допомоги українському народу”, – підсумував архієпископ Ґуджеротті.

IMG 0524

IMG 0531

Про зустріч з нунцієм розповів архієпископ Мокшицький. Представник Ватикану торкнувся історії Церкви Латинського обряду в Україні має велику спадщину – своїх святих, блаженних і свідків віри, які під час воєн жили і працювали. Завдяки їх праці, їх жертві, ми сьогодні можемо мати свободу. “Ми відповідальні за це діло, яке вони нам передали. Ми не можемо змарнувати цього великого дару. Наша праця приноситиме плоди тоді, коли ми будемо в єдності з Христом”, – зазначив митрополит Львівський. Нунцій виразив свою радість з приводу того, що бачить розвиток нашої Церкви і підкреслив, що є багато людей, які очікують, що ми їм покажемо шлях, яким чином можна заангажуватися у душпастирське і місійне життя. “І це є наш обов`язок. Люди чекають, аби ми огорнули їх своєю опікою”, – відзначив архієпископ Мокшицький.

IMG 0537

Крім того, нунцій пригадав, що Україна завжди була близька для Папи. Доказом цього є гуманітарна допомога. Тепер понтифік просить єпископат бути знаряддям реалізації цієї допомоги щодо українського народу.

IMG 0578

Після зустрічі з Апостольським нунцієм була Вечірня і вечеря.

Засідання триматиме до обіду в четвер.

Молімося про світло Святого Духа для наших пастирів!

Більше фото

 

Источник: КМЦ