У Запоріжжі представили Технічний комітет акції «Папа для України»

13342886_1140585055985463_1179158598483986694_n

Державний секретар Ватикану, який перебуває з офіційним візитом в Україні, відвідує сьогодні Запоріжжя.

Після зустрічі з бездомними і переселенцями біля санктуарію Бога Отця Милосердного ватиканський ієрарх зустрівся з Технічним комітетом, відповідальним за розподіл гуманітарної допомоги, зібраної для України за ініціативою Папи Франциска.

Єпископ Ян Собіло представив кожного члена комітету, а кардинал Паролін побажав комітетові хорошої роботи.

До Технічого комітету акції «Папа для України» входять:

Єпископ Ян Собіло — голова Технічного комітету.

Тарасов Денис Олегович — відповідальний за юридичні питання в Технічному комітеті.

Христенко Лілія Анатоліївна — відповідальна за бухгалтерський облік у Технічному комітеті.

Лавлинський Руслан Олександрович — відповідальний за мобільну міжрегіональну координацію в Технічному комітеті.

Також у комітеті братиме участь представник благодійної організації Caritas International.

13422253_1140601139317188_8857896616358567022_o
Як відомо, місцева структура опрацьовуватиме проекти і надсилатиме їх Папській раді «Cor Unum», яка вже розподілятиме кошти. На гуманітарну допомогу можуть претендувати громадські організації, які вже займаються допомогою постраждалим від війни, переселенцям, сиротам, інвалідам. За словами владики Яна Собіло, перевага надаватиметься тим, хто займається допомогою мешканцям «сірої зони», переселенцям і постраждалим в АТО.

Точну суму гуманітарної допомоги для України ще не повідомляють, але йдеться про кілька мільйонів євро.

Відповідальний за юридичну частину в технічному комітеті Денис Тарасов розповів CREDO, що він слідкуватиме, аби було дотримано всіх юридичних процедур при роботі комітету, щоб допомога потрапляла до найбільш нужденних. «Завдання комітету — надання допомоги найбільш потребуючим і постраждалим на Сході України. Наше завдання — або самостійно знаходити людей, які потребують цього, або через організації, які будуть подавати відповідні проекти», — сказав Денис Тарасов.

Також пан Денис наголосив, що для нього особисто це призначення — дуже відповідальна місія: «Я з початку 2014 року займаюся допомогою внутрішньо переміщеним особам. У мене — громадська організація «Запорізька правозахисна ліга “Універсал”». Я безкоштовно надаю правову допомогу внутрішньо переміщеним особам, також за підтримки ООН був проект щодо правової просвіти та надання правової допомоги внутрішньо переміщеним особам, і фактично також гуманітарною допомогою весь час займався. Тому, по суті, це продовження моєї діяльності, але це ще більший рівень, ще більше відповідальності».

Нагадаємо, 24 квітня 2016 р. в усіх церквах Європи за ініціативою Папи Франциска збиралася гуманітарна допомога для постраждалих від війни в Україні. Гуманітарна акція має назву «Папа для України». Також Папа Франциск призначив від себе особисто допомогу для України.

Учора розпочався офіційний візит в Україну Державного Секретаря Ватикану кардинала П’єтро Пароліна. Сьогодні кардинал Перебуває у Запоріжжі. Також він відвідає Київ і Львів, зустрінеться з Президентом України, представниками державної та місцевої влади, переселенцями, бідними, представниками Церков.

Джерело: CREDO