Єпископ-ординарій Станіслав Широкорадюк

Єпископ Станіслав ШирокорадюкЄпископ Станіслав Широкорадюк народився 23 червня 1956 року в с. Корначівка Хмельницької області. Закінчив 1973 року залізничне технічне училище. Після цього рік працював на залізниці. Три роки відслужив у радянській армії. Опісля працював на заводі у Полонному (Україна) та у Ризі (Латвія). 1979 року вступив до Ризької вищої духовної семінарії, а 1981 – таємно до Ордену Менших Братів. 1984 року був висвячений на священика у Ризі. Працював настоятелем парафій у Полонному та Славуті. Керував будівництвом і відновленням понад 16 храмів в Україні.

6 січня 1995 року Святіший Отець Йоан Павло ІІ висвятив його на єпископа та призначив єпископом-помічником Києво-Житомирської дієцезії.

На Конференції латинських єпископів у травні 1995 року Його Преосвященство єпископ Станіслав Широкорадюк був призначений відповідальним за «Карітас-Спес» в Україні. 2009 року Конференція єпископату України призначила його Головою Комісії релігійної місії «Карітас-Спес».

У липні 2012 року Святіший Отець Бенедикт XVI призначив єпископа Станіслава апостольським адміністратором вакантного осідку ad nutum Sanctae Sedis (до вирішення Апостольської Столиці) Луцької дієцезії.

12 квітня 2014 р., у Ватикані повідомлено про те, що Святіший Отець прийняв зречення з уряду, подане згідно з приписами 401 канону § 2 Кодексу Канонічного Права дотеперішнім Ординарієм Харківсько-Запорізької дієцезії РКЦ в Україні єпископом Мар’яном Бучеком. Його наступником Папа призначив Преосвященного Станіслава Широкорадюка, ОБМ, дотеперішнього Єпископа-помічника Києво-Житомирського та Апостольського Адміністратора Луцької дієцезії.