Єпископ Ян Собіло: кошти мають потрапити до конкретних людей, а не до структур

собіло1

У Запоріжжі 14 червня 2016 року, напередодні візиту кардинала П’єтро Пароліна, Державного секретаря Ватикану, презентували проект «Папа для України» та офіційний медіа-ресурс Акції. Журналістам про акцію розповів голова Технічного комітету, єпископ-помічник Харківсько-Запорізької дієцезії РКЦ Ян Собіло.

«Папа для України» — спеціальна гуманітарна акція Святішого Отця Франциска, спрямована на допомогу всім жителям України, які постраждали від війни на Сході або стали внутрішніми переселенцями.

Папська акція для України має на меті показати втомленим війною українцям любов і турботу Католицької Церкви.

«Перше прохання Папи Франциска — допомогти найбіднішим серед бідних, тим, у кого немає їжі та ліків. Із тих коштів, що Ватикан передасть Україні, якомога більше грошей мають потрапити до конкретних людей, щоби не витрачати цю зібрану допомогу на структури обслуговування», — наголосив єпископ Ян Собіло.

Ця акція, хоча ініційована Католицькою Церквою, має позаконфесійний характер і спрямована на допомогу всім людям, не залежно від їхнього віросповідання. Саме тому до співпраці з Комітетом будуть широко залучені представники не лише Римо-Католицької Церкви та УГКЦ, але й представники інших конфесій, зокрема, православні та протестанти, зазначає владика.

Єпископ пояснив, що допомога має бути скерована насамперед до людей, які проживають у зоні бойових дій, по обидва боки лінії розмежування.

На запитання журналістів щодо процедури передачі допомоги на окуповану територію владика Ян відповів, що допомога на Донбас, у першу чергу, передаватиметься через церковні структури Католицької Церкви, які діють у Донецьку.

«На мирній території ми краще розуміємо, як діяти; працюємо спільно з Міністерством соціальної політики, радами Церков та релігійних організацій. Але і в Донецьк особисто я не боюсь їхати, хоча там жодні страхування не діють і немає гарантій безпеки. Однак ми повинні дійти до кожної потребуючої людини, і будемо це робити скрізь, де можливо», — стверджує голова Комітету «Папа для України».

Владика Ян закликає всіх людей доброї волі, хто знає про найбільш кричущі потреби українців із зони АТО, передавати цю інформацію в Комітет. Зокрема для цього було створено сайт «Папа для України», на якому після першої спільної наради Комітету Акції за участі кардинала П’єтро Пароліна буде оприлюднена докладніша інформація щодо процедури подачі заявки та отримання допомоги.

Духовне та моральне становище людей, які постраждали від війни, — дуже складне. Папська допомога має стати для них променями радості й надії, що брати і сестри в Європі не забувають про них.

Після візиту Кардинала Пароліна і його зустрічі з Комітетом на цьому сайті будуть оприлюднені докладні інструкції щодо процедури оформлення заявок для отримання благодійної допомоги. Попередньо можна контактувати й консультуватися з Комітетом за електронною адресою info@popeforukraine.com.ua. Але також просять проявляти терпеливість, оскільки Комітет не прийматиме остаточних рішень без їх узгодження зі Святим Престолом, Папською радою «Cor Unum» через Апостольську Нунціатуру в Україні.

Нагадаємо, 24 квітня за особистої ініціативи Папи в католицьких парафіях Європи відбулася збірка на потреби постраждалих від війни в Україні, яку Папа Франциск оголосив 3 квітня. Також Святіший Отець пожертвував значний внесок особисто від себе. Зібрані пожертвування будуть призначені виключно для населення, що постраждало внаслідок війни, без поділу щодо віри, конфесії чи етнічної приналежності.

Для розподілу цього фонду Папа вирішив установити «in loco» (на місці) відповідний Технічний комітет, що складатиметься з Голови та чотирьох членів. Головою вищезгаданого комітету Папа Франциск призначив Його Преосвященство єпископа Яна Собіло, єпископа-помічника Харківсько-Запорізької дієцезії Римо-Католицької Церкви в Україні.

Оскільки йдеться про особисту ініціативу Папи Франциска, остаточними відповідальними за неї будуть Державний Секретаріат та Папська Рада «Cor Unum», через Апостольську Нунціатуру в Україні. На Папську Раду, зокрема, покладена відповідальність загального нагляду над технічним виконанням ініціативи, а також оцінювання технічних питань щодо проектів та остаточних їх затверджень.

http://popeforukraine.com.ua/