10 річниця проголошення Конкафедрального Собору Бога Отця Милосердного Санктуарієм

Слава Ісусу Христу! Сьогодні, 7 жовтня, у спомин Матері Божої Святого Розарія, святкуємо 10 річницю проголошення декрету про встановлення Дієцезіяльного Санктуарію Бога Отця Милосердного i 18 річницю освячення Розарію навколо Санктуарію.

Його Преосвященство Єпископ Ян Собіло в урочистій проповіді говорить, що це свято дає надію. 7 жовтня 1571 року, підчас битви під Лепанто всі христяни молилися про перемогу над мусульманськими нападами, і битва була виграна. Папа Пій V затвердив цей день на знак вдячності Богородиці і для заохочення до молитви Розарію.

7 жовтня 1999 року було закладено краєугольний камінь, освячений Папою Римським Йоаном Павлом ІІ. 7 жовтня 2003 року Єпископ Станіслав Падевський освятив Розарій, який ніби обіймає Санктуарій. Це символ того, що Святиня є під покровом Богородиці. 7 жовтня 2011 Конкафедральний Собор Бога Отця Милосердного проголошено Санктуарієм. Тож, сьогодні особливо дякуємо Богові за все. За Євхаристію, Слово Боже, священиків, усі Таїнства, які тут відбулися, за кожну людину, яка хоч раз молилася в Санктуарії, і за всіх, хто турбувався і піклувався про цей Дім Бога Отця у Запоріжжі. Особливим чином із вдячністю Єпископ Ян згадав Єпископів Яна Ольшанського і Станіслава Падевського.

Також Його Преосвященство привітав радіослухачів Радіо Марія, нагадавши, що зародження цього радіо було дуже пов’язане з Санктуарієм Бога Отця Милосердного.

На завершення Його Преосвященство Єпископ Ян наголосив, що наше завдання любити Бога і прагнути свята на Його честь. Він не потребує молитов, але ми потребуємо, бо Бог є повнота щастя. Віддаємо сьогодні Богові Отцеві Милосердному всі прагнення наших сердець.

Нехай Благодать із Санктуарію Бога Отця Милосердного у Запоріжжі доходить до кожного серця, до кожної домівки, і також через радіо в усі куточки світу. Амінь.