Перші кроки у Храмі

Ми віримо в Христа, тому що Він Сам явив Себе дві тисячі років тому і заснував Церкву, яка вірно зберегла для нас істину про Бога. Щоб віра не була безплідною, ми разом з нашими братами і сестрами пізнаємо Того, в Кого віримо, говоримо з Ним і про Нього, приймаємо прощення, дароване в Хреснiй смерті Христа і здійснюване в Таїнстві Покаяння (Сповіді), долучаємося до Його життя, виконуючи заповіді і навчаючись любити Бога і наших ближніх.

Якщо Ви прагнете почати свій шлях в Католицькій Церкві,

  • почніть приходити до храму на Святу Месу і брати участь у ній з нашою громадою, поки не приступаючи до Причастя. У цьому Таїнстві християни, підготувавшись належним чином і сповідавшись в гріхах (Причастя без належної підготовки є гріхом і користі людині не приносить), долучаються Тіла і Крові Христа під виглядом хліба і вина. У латинській Церкві використовується прісний білий хліб круглої форми (хостiя і комуніканти), у візантійському обряді – квасний хліб (просфори). Так само і Ви зможете причащатися, увійшовши в повноту спілкування з Церквою.
  • моліться тими молитвами, які Церква підносить Йому століттями і своїми власними, що йдуть з глибини Вашого серця.
  • читайте Слово Боже – Біблію, особливо Новий Завіт

Я ОХРЕЩЕНИЙ

Якщо ж Ви одного разу вже приступили до таїнства Хрещення в дитинстві або в зрілому віці (в католицтві, православ’ї або протестантизмі, хрестила бабуся і т.п.), то також скажіть про це священику. Якщо виявиться, що ваше хрещення було дійсним, то хреститися знову Вам не треба. Таїнство Хрещення здійснюється тільки один раз в житті і не поновлюється. У цьому випадку ви потребуєте воцерковлення. Перед тим, як ви приступите до Таїнств Покаяння та Євхаристії, також необхідна підготовка, яка проходить у формі лекцій з основ віри для хрещених християн і індивідуальної підготовки.

Я НЕ ХРЕЩЕНИЙ

Хрещення в Католицькій Церкві відбувається після підготовки в лоні Церкви, яка необхідна для того, щоб віра Церкви стала нашою вірою. Зазвичай підготовка до Хрещення триває близько року: Період євангелізації (протягом 3-4 місяців після першої розмови зі священиком): закінчується прийняттям у катехуменат. Катехуменат (від грец. Katecheo – наставляти, вчити): час посиленої підготовки до прийняття Таїнства Хрещення; триває кілька місяців. На цей період формується група тих, що готуються до Таїнства Хрещення. На зустрічах у групі священики читають лекції з основ віри, всіляко допомагають у зростанні віри на шляху до хрещення. Обряд обрання: приблизно за 40 днів до Хрещення катехумен (оглашенний) стає обраним для Хрещення.

Підійдіть до священика (найкраще це зробити в будь-який день після вечірньої Св. Меси) і скажіть йому про своє бажання стати членом Церкви.